ای-نماد عضو نظام صنفی اتاق بازرگانی

انبار گردانی سورین نت

فیلتر موجودیت
فیلتر براساس مشخصات فنی
 • ولتاژ ورودی
 • ولتاژ خروجی

RECTIFIER

Rectifier یک دستگاه الکتریکی است که برای تبدیل جریان متناوب (AC) به جریان مستقیم (DC) استفاده می‌شود. رکتیفایرها عموما در مواردی که نیاز به برق مستقیم دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند منابع تغذیه، سیستم‌های شارژ باتری و دستگاه‌های الکترونیکی.

ریکتیفایرها به دو نوع اصلی Half-Wave Rectifier و Full-Wave Rectifier تقسیم می‌شوند.

انواع مختلفی از رکتیفایرها وجود دارند که شامل موارد زیر است:

۱. رکتیفایر نیمه موج (Half-Wave Rectifier): این نوع رکتیفایر با استفاده از یک دیود، جریان را فقط در یک نیمه موج AC اجازه می‌دهد و خروجی DC نوسانی را تولید می‌کند. این نوع ریکتیفایر از لحاظ کارایی بهینه نیست و معمولاً در کاربردهای کم توان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲. رکتیفایر تمام موج (Full-Wave Rectifier): رکتیفایر تمام موج با استفاده از دو دیود در یک تراشه پله ای (Bridge) یا با استفاده از یک ترانسفورماتور با دو دیود، هر دو نیمه موج AC را رکتیفیه کرده و خروجی DC نرم تری را نسبت به رکتیفایر نیمه موج ارائه می‌دهد.

۳. ریکتیفایرهای تثبیت شده (Regulated Rectifiers): برخی از ریکتیفایرها دارای قابلیت تثبیت ولتاژ DC هستند. این نوع ریکتیفایرها با استفاده از اجزاء الکترونیکی مانند زنر دیود یا مدارهای تثبیت‌کننده، ولتاژ خروجی را در مقادیر مشخصی نگه می‌دارند.

مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه

  Huawei ETP48100-B1-50A

  Huawei ETP48100-B1-50A

  • فرکانس ولتاژ ورودی : 45Hz to 65Hz
  •  ولتاژ خروجی : 42V DC to -58V DC-
  تماس برای قیمت