ای-نماد عضو نظام صنفی اتاق بازرگانی

انبار گردانی سورین نت

kvm switch

یکی از راه های استفاده از سیستم های مختلف با یک موس و کیبورد به طور همزمان استفاده از تجهیزات شبکه آن هم switch شبکه KVM می باشد در ادامه ی این متن قصد داریم شما را با مزایا و کاربردهای سوییچ KVM آشنا نماییم.

KVM Switch

Kvm مخفف عبارت های Keyboard, videa, mouse می باشد و همانطور که در بالا اشاره کردیم kvm switch برای کنترل همزمان چند سیستم با یک Keyboard, videa, mouse است.

نحوه ی کارکرد سوییچ kvm

زمانی که سیستم را راه اندازی می کنید؛ سیستم به طور خودکار با اتصال Keyboard, mouse, monitor سیگنال ها را دریافت نموده تا بتواند عملیات های مورد نظر کاربران را بر روی سیستم انجام دهد. سوییچ kvm این کار را به وسیله ی تکنولوژی شبیه سازی شده ی سیگنال ها و با سوییچینگ روی سیستم های مختلف انجام می دهد.

  kvm می بایست سیگنال های صادر شده از موس و کیبورد را به درستی به پردازنده سیستم انتخاب شده انتقال دهد. در این فرایند switch کردن نباید اثر منفی بر روی فناوری شبیه سازی signalها داشته باشد چرا که امکان دارد دستورات به cpu انتقال داده نشود.

نکته مهم در خرید سوییچ kvm این است که kvm تهیه شود که بتواند فرآیند شبیه سازی signalها را به درستی انجام دهد.

کی وی ام

ویژگی های kvm

 1. صرفه جویی در هزینه
 2. نظم در محیط کار
 3. صرفه جویی در فضا

پورت های kvm switch

به طور معمول kvm switch برای اتصال به لوازمی مانند موس و کیبورد از پورت usb استفاده می کنند؛ در نتیجه تمامی پورت های سوییچ kvm دارای پورت usb هستند که اتصال آن ها به سیستم را آسان تر می کند.

پورت vga هم برای اتصال مانیتورها و درگاه ps/2 برای اتصال برخی از mouseها می باشد.

در نسخه های جدیدتری از سوییچ های kvm امکاناتی نظیر پشتیبانی از تکنولوژی وایرلس هم افزوده شده که با استفاده از آن می توان به Keyboard و mouseهای بی سیم متصل شد.

از ویژگی های برجسته ی برخی از سوییچ های kvm می توان به اتصال فلش درایوها اشاره نمود.

کابل kvm

برای اتصال دستگاه ها به سوییچ kvm می بایست از کابل های kvm استفاده نمایند. کابل های kvm در یک طرف کابل دارای vga و طرف دیگر آن رابط های usb، ps/2 و vga می باشد.

kvm

انواع سوییچ های kmw

 • سوییچ 2 پورت kvm مدل MT-271S
 • سوییچ 4 پورت KVM مدل 104UK
 • سوییچ 24 پورت KVM مدل DES-1026G
 • سوییچ 16 پورت KVM مدل COMBO
 • سوییچ 64 پورت KVM مدل CS-64US

KVM OVER IP

KVM over ip که به اختصار آن را ipkvm می نامند. درون این دستگاه ها یک microcontroller قرار دارد که زمان دریافت signalهای mouse و keyboard آن ها را به signalهای فشرده تری تبدیل نموده تا از طریق شبکه بتواند به سیستم های مختلف ارسال کند.

به عنوان مثال اگر می خواهید چند سیستم از راه دور را کنترل کنید با استفاده از ipkvm می توانید هنگام روشن شدن سیستم آن را از طریق شبکه کنترل نمود.

کنسول kvm

اغلب اوقات از کنسول kvm در اتاق های server که نیاز به کنترل چندین سرور است استفاده می شود. با استفاده از کنسول kvm دیگر نیازی به تهیه سیستم های جداگانه برای هر یک از serverها نیست چرا که با یک kvm می توان تمام آن ها را کنترل کرد.

سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان بین سیستم های مختلف جا به جا شد؟

در پاسخ باید بگوییم برای جا به جا شدن بین سیستم ها با استفاده از kvm سوییچ دو راه وجود دارد:

 1. استفاده از کلیدهای تعبیه شده روی switch
 2. استفاده از کلیدهای میانبر کیبورد که خود به دو روش زیر انجام می شود:
 • استفاده از کلیدهای scroll lock و print screen
 • استفاده از کلید scroll lock و همزمان دبل کلیک کلید ctrl

 

نظر خود را وارد نمایید