ای-نماد عضو نظام صنفی اتاق بازرگانی

انبار گردانی سورین نت

INTERACTIVE

UPS مداخله‌پذیر یا "UPS تعاملی" یک نوع دیگر از UPS است که در برابر نوسانات ولتاژ و قطعی برق عمل می‌کند. در مقابل UPS آنلاین که برق را به صورت پیوسته از باتری تأمین می‌کند، UPS تعاملی در حالت عادی برق ورودی را به طور مستقیم به تجهیزات الکترونیکی می‌رساند و باتری را فقط در صورت قطعی برق یا نوسانات ولتاژ فعال می‌کند.

در UPS تعاملی، هنگامی که برق ورودی در محدوده نرمال قرار دارد، UPS برق را از طریق مبدل برق به تجهیزات الکترونیکی تغذیه می‌کند و همچنین باتری را شارژ می‌کند. اما در صورتی که ولتاژ ورودی از محدوده نرمال خارج شود یا برق کاملاً قطع شود، UPS به صورت سریع و با تأخیر بسیار کم (معمولاً تنها در عرض چند میلی‌ثانیه) به باتری سوئیچ می‌کند و برق را از طریق باتری به تجهیزات الکترونیکی تأمین می‌کند.

مزیت UPS تعاملی نسبت به UPS آنلاین، هزینه کمتر و کارایی بالاتر در شرایط عادی است. با این حال، باید توجه داشت که در صورت قطعی برق، UPS تعاملی به طور موقت نیاز به زمان برای سوئیچ کردن از برق ورودی به باتری دارد، که ممکن است در برخی از موارد منجر به کوتاهی یا وقفه‌ای کوتاه در تأمین برق گردد. بنابراین، UPS تعاملی برای برنامه‌هایی که نیازمند تأمین برق بی‌وقفه با حساسیت کمتر هستند، مناسب است.

مرتب سازی بر اساس
    نمایش در هر صفحه