ای-نماد عضو نظام صنفی اتاق بازرگانی

انبار گردانی سورین نت

10 نکته مهم در کاهش پینگ

در این مقاله می خواهیم در مورد Ping و راه حل های کاهش آن صحبت کنیم. پینگ (Ping) به عنوان یکی از شاخص‌های مهم عملکرد شبکه می باشد؛ و یکی از ابزار خط فرمان است که برای بررسی وضعیت اتصال به شبکه موردنظر استفاده می شود. به این صورت که میزان زمانی را که یک پکت (Packet) از دستگاه شما به یک دستگاه دیگر در شبکه ارسال می کند را اندازه‌گیری می‌کند. افزایش پینگ به معنی افزایش مدت زمانی است که یک پکت برای رسیدن به مقصد خود نیاز دارد بنابراین، کاهش پینگ می‌تواند باعث بهبود در عملکرد شبکه و کاهش تاخیر در انتقال داده‌ها به دستگاه مقصد شود. در ادامه به برخی از روش‌های کاهش پینگ می‌پردازیم:

نکته قابل توجه در کاهش ping افزایش سرعت اینترنت است که این امری بسیار مهم برای گیمرها می باشد چرا که سرعت بالای اینترنت به گیمرها این امکان را می دهد تا با سرعت بیشتری حرکت کنند، بهتر شلیک کنند و بازی را بهتر کنترل کنند. کاهش Ping نه تنها برای گیمرها بلکه برای تمامی کاربرانی که می خواهند اطلاعات و داده های خود را با سرعت بالا و بدون وقفه ارسال و یا تماس های صوتی و تصویری با کیفیت را تجربه کنند بسیار مفید خواهد بود.

10 نکته ای مهم در کاهش ping و افزایش سرعت اینترنت:

  1. افزایش پهنای باند یا کم کردن تعداد کاربران:

پهنای باند شبکه و اینترنت یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی است که می تواند پینگ را کاهش دهد. چرا که با افزایش پهنای باند میزان اطلاعات و داده هایی که در یک واحد زمانی ارسال و دریافت می شود افزایش یافته و این به معنای انتقال سریع اطلاعات و داده ها می باشد که این امر سبب کاهش Ping می شود.   

به طور کلی، اگر با کاهش پهنای باند شبکه مواجه باشید، تعداد بسته های اطلاعاتی و داده های که می خواهید در یک واحد زمانی ارسال و یا دریافت نمایید در یک صف قرار گرفته و در انتظار انتقال می باشند، این انتظار باعث تاخیر و افزایش ping می شود.

  1. آزاد کردن منابع سیستم و برنامه ها:

آزاد کردن منابع سیستم و برنامه ها از دیگر روش هایی است که در کاهش ping کمک شایانی می کند به این صورت که امکان دارد سیستم شما در حالت دانلود یا بر روی حالت آپدیت خودکار باشد و برای کاهش پینگ بهتر است این Updateها را کنسل یا به زمان دیگری موکول کنید؛ مورد بعدی بستن برنامه های اضافی بر روی سیستم است.

  1. کاهش فاصله فیزیکی:

گاهی اوقات فاصله ی فیزیکی هم می تواند در کاهش پینگ موثر باشد به این صورت که فاصله ی سیستم، کنسول بازی یا گوشی رو تا مودم کم کنید.

  1. استفاده از VPN:

استفاده از VPN می‌تواند بهبودی در پینگ و کاهش تاخیر در انتقال داده‌ها را در پی داشته باشد. با اتصال به یک سرور  VPN، ترافیک شما از طریق یک کانال امن و رمزگذاری شده به سرور VPN ارسال می شود.

  1. استفاده از شبکه بی‌سیم با کیفیت بالا:

برای استفاده از یک شبکه بی‌سیم با کیفیت بالا می‌توانید از مودم هایی با ویژگی‌های MIMO (Multiple-Input Multiple-Output) و تجهیزاتی که دارای تکنولوژی‌های  802.11ac  یا 802.11ax  است استفاده نمایید.

  1. استفاده از سرورهای DNS سریع:

سرورهای DNS سرعت بالاتری دارند و می‌توانند بهبودی در زمان پاسخ‌دهی به درخواست‌های شما و کاهش پینگ را در پی داشته باشند. برای این منظور، می‌توانید از سرویس‌های مانند Google Public DNS یا Cloudflare DNS استفاده کنید.

7. استفاده از سرویس های کاهش ping:

برای کم کردن ping خارجی هم می توان از pingpass استفاده نمود. Pingpass سرویسی است که برای کاهش پینگ تایم استفاده می شود که این کار با تغییر مسیر data در شبکه و اینترنت سعی در کاهش زمان ping دارد.

8.انتخاب بهترین مسیر شبکه:

ممکن است بسته‌های شما برای رسیدن به مقصد خود از چندین نقطه عبور کنند. هر نقطه عبوری می‌تواند باعث افزایش پینگ شود؛ برای کاهش پینگ و پیدا نمودن مسیری بهتر می‌توانید از ابزارهایی مانند tracert استفاده کنید.

      9. انتخاب مودم با ping کمتر

در برخی موارد هم امکان دارد مودم قدیمی باشد، در این صورت امکان ارائه اینترنت با سرعت بالا و یا پینگ کمتر نباشد. می توان با خرید مودم های چون HG8245Q ، EG8245W5 و EG8145X6 سرعت بالا و ping پایین را تجربه نمود. به طور کلی مودم های هواوی دارای ping پایین و سرعت بالایی هستند و مودم های معرفی شده دارای ویژگی هایی چون MIMO، فیچرهای امنیتی SPI Fire Wall, Mac Address Filtering، پهنای باند بالا، پشتیبانی از فایروال و Qos می باشد. 

کلام آخر

به طور کلی، کاهش پینگ می‌تواند بهبودی در عملکرد و سرعت شبکه  را به همراه داشته باشد. با انجام تغییراتی مثل انتخاب بهترین مسیر شبکه، استفاده از سرورهای DNS سریع، استفاده از  VPN، بررسی تنظیمات شبکه و استفاده از شبکه بی‌سیم با کیفیت بالا و همچنین خرید مودم مناسب می‌توان پینگ را بهبود بخشید تا تجربه بهتری در استفاده از شبکه اینترنتی را داشته باشید.

 

نظر خود را وارد نمایید