ای-نماد عضو نظام صنفی اتاق بازرگانی

انبار گردانی سورین نت

ریل کیت

چنانچه بخواهید سرور را در رک نصب کنید باید با دقت زیاد و تجهیزات مناسب و مربوط به آن را استفاده کنید. در این مقاله می خواهیم در مورد ریل کیت و نصب صحیح آن توضیح دهیم. رک serverها تجهیزاتی هستند که در داخل رک قرار می گیرند مانند کابل، سوییچ، پچ پنل، سرور و... که در داخل رک هستند. برای نصب سرورها داخل رک باید از ریل کیت استفاده شود.

Rail kit یکی از اجزا مهم در رک سرور می باشد که وظیفه ی آن نگهداری server داخل رک است؛ اغلب تجهیزاتی که داخل رک قرار می گیرند از نظر وزن سبک هستند و نیازی به rail kit ندارند اما تجهیزاتی مانند سرور برای قرار گرفتن در رک به دلیل وزن بالایی که دارند می بایست از ریل کیت استفاده کنند.

ریل کیت ها در انواع مختلف طراحی و تولید شده اند در هنگام خرید حتما به این نکته توجه کنید که ریل کیت مناسب با سرور و رک خود را تهیه کنید.

معمولا از قفسه های دو پایه برای فضاهایی محدود و تجهیزاتی که سبک تر هستند مورد استفاده قرار می گیرند؛ و قفسه های چهار پایه با دوام و دارای پیشرفته ترین فن برای خنک نمودن تجهیزات است. زمانی که شما چندین سرور دارید و می خواهید آن ها را در رک نصب کنید رک های چهار پستی بسیار مناسب است.

ریل کیت سرور

انواع ریل کیت های سرور

  • Sliding rails

در  sliding railsسرور در محفظه ای قرار می گیرد که همانند یک کشو برای بیرون آوردن server استفاده می شود؛ این نوع از ریل کیت ها تعمیر و سرویس کردن serverها را آسان می کند، چرا که می توان server را بدون جدا کردن از رک و کابل و باقی تجهیزات به تعمیر آن پرداخت.

  • Static rails

نوع دیگری از ریل کیت ها static railsها یا ریل کیت های ثابت است که با انواع رک ها سازگاری دارد اما برای سرویس و یا تعمیر سرور باید server را به طور کامل از رک و تجهیزاتی که به آن متصل است جدا کنید تا بتوانید آن را تعمیر کنید؛ ناگفته نماند که ریل کیت های ثابت کم هزینه هستند.

قبل از نصب ریل کیت در ابتدا باید تجهیزات زیر را آماده کنید:

  • مجموعه های ریل رک چپ و راست
  • سینی سرور
  • پیچ گوشتی Torx T-15

نحوه نصب ریل کیت ها

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ابتدا ریل ها را جدا کنید و سپس ریل های داخلی را به سمت بیرون بکشید تا کاملا کشیده شود. زبانه آزاد کننده را در جهت مشخص شده کشیده و نگه دارید و بعد rail کشویی داخل را از rail نصب بیرونی خارج کنید.

حال باید ریل ها را روی سینی server نصب کنید. توجه داشته باشید که شیارهای تعبیه شده بر روی ریل با پین های کنار همسو باشد؛ همچنین railها را به آرامی به سمت عقب سینی هل دهید تا در جای خود قرار بگیرد.  

نشانگر های جهت گیری را بر روی railهای نصب شده قرار دهید.

ریل kit

ریل ها را بر روی ستون رک ببندید. در این مرحله براکت را نگه دارید و پس از آن گیره های فلنج را وارد سوراخ ها کنید و در آخر براکت را رها کنید. این مراحل برای را برای براکت های جلو و عقب تکرار کنید.

مراحل گفته شده را برای سمت دیگر ریل هم انجام دهید.

rail kit

در مرحله آخر سینی سرور را به داخل رک بکشید. اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید هنگام قرار دادن، ریل ها با صدای کلیک در جای خود قرار می گیرند.

Rail kit

نظر خود را وارد نمایید