ای-نماد عضو نظام صنفی اتاق بازرگانی

انبار گردانی سورین نت

اینترنت پر سرعت برای مردم مازندران

سه شنبه, 23 فروردین 1401

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل عزیزی پیش از ظهر شنبه در مراسم آغاز پروژه فیبر نوری شهر چالوس با اشاره به اینکه بهره برداری ۸۰ درصد خانوارهای از اینترنت پرسرعت جزو برنامه‌ها است، افزود: این برنامه از تکالیف مهم وزارت ارتباطات به شمار می‌رود.

وی با اظهار اینکه پروژه فیبر نوری برای اولین بار در سطح استان مازندران و در چالوس اجرا می‌شود، گفت: یکی از پروژه‌های مهم و زیربنای شبکه ملی اطلاعات به شمار می‌رود و برای تحقق شبکه ملی اطلاعات باید آزادراه اطلاعاتی ایجاد کنیم.

وی با عنوان اینکه در بخش ارتباطات نیازمند بزرگراه ارتباطی هستیم، اقتصاد دیجیتال و کسب و کارهای فناورانه و دانش بنیان، شهر هوشمند و اینترنت هوشمند با آزادراه اطلاعاتی محقق می‌شود.

اعزی یادآور شد: اقدامات خوبی در زمینه شبکه ملی ارتباطات صورت گرفت و با قطع و محدودیت اینترنت، در شبکه‌های داخلی خللی ایجاد نشد و این نشان می‌دهد شبکه ملی اطلاعات خوب عمل کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران با عنوان اینکه در حوزه ارتباطات روستایی نیز تلاش‌های خوبی صورت گرفته است، افزود: در حوزه روستایی نیز ۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری در فاز اول اجرا شد و ۴۰۰ کیلومتر جدید نیز در دست مطالعه است.

نظر خود را وارد نمایید

نظرات

  • 23/01/1401 03:33 ب.ظ
    این یک نمونه نظر است ...