ای-نماد عضو نظام صنفی اتاق بازرگانی

انبار گردانی سورین نت

انواع فایروال

فایروال فورتی گیت ها باتوجه به زیر ساخت های چند لایه ای و ویژگی های که دارند می توانند از حملات سایبری و هکرها جلوگیری نمایند. همچنین می توانند امکاناتی چون فیلتر کردن محتواها، پیشگیری از ورود ترافیک مخرب به شبکه، هشدار فعالیت های مخرب، محافظت در برابر حملات فیشینگ، مسدود سازی داده و اطلاعات خروجی را به شما بدهند.

فایروال فورتی گیت های در سری های مختلف طراحی و تولید می شوند تا تمامی کسب و کارها بتوانند باتوجه به نیاز خود فایروال مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایند. درحالت کلی Fortigate Firewall ها به سه سطح زیر تقسیم می شوند:

  • فایروال های ابتدایی

FortiGate 30 Series

FortiGate 50 Series

FortiGate 60 Series

FortiGate 90 Series

  • فایروال های میان رده

 FortiGate 100 Series

FortiGate 200 Series

FortiGate 300 Series

FortiGate 400 Series

FortiGate 500 Series

FortiGate 600 Series

FortiGate 700 Series

FortiGate 800 Series

FortiGate 900 Series

  • فایروال های پیشرفته

 FortiGate 1000 Series

FortiGate 2000 Series

FortiGate 3000 Series

FortiGate 5000 Series

FortiGate 7000 Series

فایروال

فایروال های سری 100 و 200

برای شرکت ها و یا سازمان های متوسط می توان از فایروال های سری 100 و 200 استفاده نمود چرا که از جدیدترین پردازنده های امنیتی استفاده می کند و دسترسی به پورت های 1GE و 10GE را ارائه می دهد.

فایروال سری 300 تا 500

توان عملیاتی پیشگیری از تهدیدات این سری از فایروال ها 5 گیگابیت بر ثانیه و توان عملیاتی بازرسی SSL، 5.7 گیگابیت بر ثانیه می باشد و مانند سری 100 و 200 از پورت های 1GE و 10GE پشتیبانی می کند. Firewall سری 300 تا 500 به سازمان ها کمک می کند تا زیرساختی منسجم برای شعبه های مختلف پیاده سازی کنند.

فایروال سری 600، 800 و 900

توان عملیاتی پیشگیری از تهدیدات سری 600، 800 و 900 ، 7 گیگابیت بر ثانیه و توان بازرسی مبتنی بر ssl ، 8 گیگابیت بر ثانیه است و همچنین پورت 10GE را پشتیبانی می کند.

فایروال های سری 7000 به بالا

بالاترین سطح استاندارد صنعتی فایروال ها که می توان نسل بعدی NGFW نام برد فایروال های سطح بالا سری 7000 است؛ این نوع از فایروال ها رابط های پر سرعتی را ارائه می دهند و از معدود فایروال های NFGW می باشد که اتصال 400G و تراکم PORT بسیار بالا را فراهم می کند تا ارتباط بین مراکز داده و اطلاعات با سرعت بالا و ایمن انجام شود همچنین دسترسی به بالاترین توان عملیاتی فراهم شود.

لایسنس فورتی گیت ها

اکثر لایسنس های فورتی گیت ها داری تاریخ انقضا می باشند و می بایست آن ها را تمدید نمود. لایسنس ها به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به روزترین بسته های امنیتی را در اختیار داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که فایروال های خریداری شده توانایی مقابله با جدیدترین تهدیدات امنیتی را دارد؛ این لایسنس ها به صورت آفلاین و آنلاین می باشند و در صورت استفاده از لایسنس های آنلاین به موارد زیر دقت کنید:

  • ۲۴×۷ FortiCare and FortiGuard Enterprise Protection
  • ۸×۵ FortiCare and FortiGuard UTM Protection
  • ۲۴×۷ FortiCare and FortiGuard UTM Protection
  • ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protection
  • ۸×۵ UTM Protection
  • ۲۴×۷ UTM Protection

توجه کنید که اعداد نوشته شده در هر ردیف به معنای نوع پشتیبانی آن است به عنوان مثال ۲۴×۷ یعنی پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

لایسنس آفلاین فورتی گیت

در لایسنس های آنلاین شما می توانید IDS، IPS، فیلتر محتوا و ضد ویروس را فعال کنید در صورتی که در لایسنس آفلاین شما نمی توانید این ویژگی ها را به روز رسانی کنید.

شما می توانید در حالت آفلاین آپدیت به شکل فایل در دسترس کاربر قرار می گیرد و کاربر می بایست به صورت دستی فایل آپدیت را انجام دهد؛ به همین منظور شما باید آپدیت ها را از نمایندگی ها و یا مراکز مجاز دریافت کنید.

 

 

 

نظر خود را وارد نمایید